Wszystko na wysoki połysk

Bardzo modne dzisiaj meble to te, które mają fronty na wysoki połysk. Wiele z nich zachwyca pięknymi kolorami, intensywnymi barwami, a także oryginalnymi wzorami, dzięki którym można stworzyć dokładnie takie aranżacje, na jakich nam najbardziej zależy w takim momencie.

Decydując się na meble na wysoki połysk, wybieramy nowoczesność i minimalizm. Takie trendy przejawiają się nie tylko jeśli chodzi o meble kuchenne, ale także w przypadku tych przeznaczonych do salonu, sypialni, a nawet do łazienki. W związku z tym całe mieszkanie czy dom można urządzić w ten jednolity sposób. W ostatnim czasie pojawiły się na rynku nawet drzwi wewnętrzne na wysoki połysk. Trzeba jednak w tym wszystkim zachować jakiś umiar, a wtedy bez problemu będziemy mogli zapewnić sobie odpowiednią równowagę. Wysoki połysk dobrze zestawić z jakimś gatunkiem drewna, by nieco stonować intensywność wrażeń.

 

Także pielęgnacja mebli na wysoki połysk jest sporym wyzwaniem. Na pewno warto od razu zdecydować się na meble wyższej jakości, lakierowane, a nie jedynie obklejone folią. Pielęgnacja takich szafek, szaf i innych rzeczy musi się odbywać za pomocą odpowiednich preparatów, jakie są przeznaczone właśnie do tego rodzaju powierzchni. Trzeba także używać lekkich, ściereczek, które nie porysują lakierowanej powierzchni. Najlepiej zatem zdecydować się na mikrofibrę.

Na koniec przy meblach na wysoki połysk, trzeba pamiętać, że gdy odkleimy z nich folię, przez kilka tygodni nie można ich czyścić. Lakier musi wyschnąć, pooddychać. W przeciwnym razie nasze meble po prostu zniszczymy, a przecież nikt tego nie chce. Trzeba zatem zachować cierpliwość, zanim zaczniemy je przecierać.