Szklane balustrady – plusy i minusy tego rozwiązania na Twoim balkonie

Jeśli chcesz, by twój balkon prezentował się znakomicie, powinieneś zastanowić się nad wyborem odpowiedniej balustrady. Szklane produkty tego typu są coraz popularniejsze; decyduje się na nie coraz więcej osób. Należy zatem wyjaśnić, z jakiego powodu warto wybrać ten materiał i czy posiada jakiekolwiek istotne wady. 

Charakterystyka

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że balustrady szklane warszawa są wykonane ze szkła hartowanego, które jest o wiele mocniejsze od zwykłego. Dlatego wszystkie zmartwienia na temat wytrzymałości całej konstrukcji są zupełnie bezpodstawne. Co więcej, balustrady szklane wyglądają niezwykle elegancko i gustownie – nie można odmówić im uroku. Pasują do niemal każdego rodzaju budynku. 

Korzyści z montażu szklanej balustrady

Cechuje je odporność na nieprzyjemne warunki atmosferyczne – pod tym względem są praktycznie niezniszczalne. Miłośnikom czystości z pewnością spodoba się również fakt, że ich konserwacja jest ze wszech miar prosta; aby Twoja balustrada szklana była czysta, możesz zwyczajnie przetrzeć ją mokrą szmatką. Oczywiście opcją jest także użycie płynu do mycia szyb. 

O czym warto pamiętać

Balustrady szklane nie są jednak produktem idealnym. Po pierwsze, odstraszyć może ich cena, która znacznie przekracza kwotę, jaką należy uiścić za inne materiały stosowane do produkcji balustrad i ogrodzeń. Poza tym, choć konserwacja jest łatwa i przyjemna, to widać na wszystkich elementach każdy, nawet najmniejszy brud, co może denerwować. Sceptycy tego rozwiązania twierdzą ponadto, że szklana balustrada nie zapewnia żadnej prywatności.