Mocowania w meblach kuchennych

Szafki kuchenne są w stanie pomieścić niemal wszystko, czego potrzebujemy i to, co jest nam zbędne, ale musimy to mieć. Warto jednak, projektując swoją wymarzoną kuchnię, zastanowić się nad systemami mocowania oraz uchwytami, zawiasami i innymi technicznymi sprawami. Wbrew pozorom takie drobiazgi mają ogromne znaczenie.

Jeśli chodzi o uchwyty, to najlepiej wybrać takie, które będą wygodne w użytkowaniu. Mimo iż modne są obecnie bardziej kubistyczne kształty, to jednak mogą one trochę zahaczać nasze dłonie, gdy będziemy chcieli szafkę otworzyć. Jeśli ktoś jest na takie elementy wrażliwy, to lepiej wybrać kształty zaokrąglone. Odpowiedzią na tego rodzaju problemy są także specjalne mocowania, które pozwalają nam się obyć całkowicie bez uchwytów. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie systemy, w tym także znajduje się cichy domyk. Wystarczy lekko zamknąć szafkę, bez problemu się też ona otwiera. Oprócz tego można zwrócić uwagę na bardzo nowoczesne systemy elektroniczne, w jakie również wyposażone mogą być meble kuchenne. W takim wypadku wystarczy wykonać ruch ręką, bez dotykania szafki, a sama się otworzy.

Przy wszystkich takich innowacyjnych rozwiązaniach, trzeba jednak wziąć pod uwagę awaryjność, jaka może się przytrafić. Im prostsze rozwiązanie, tym mniejsze ryzyko, że cos się zepsuje. Oczywiście jednak najważniejsza jest wygoda. Warto postawić na dobrej jakości systemy mocowania i zawiasy, ponieważ wtedy nic nam się nie rozreguluje i nie będzie potrzeby wymiany tych elementów. Szafki kuchenne otwieramy i zamykamy wiele razy w ciągu doby, więc lepiej zainwestować tutaj w solidne rozwiązania, z jakich rzeczywiście będziemy zadowoleni.