Drzwi wewnętrzne – modne stylizacje

Wybór drzwi wewnętrznych to trudna decyzja. Nie jest to element, który można potem szybko zmienić jak firanki czy poduszki na kanapie. Jeśli decydujemy się na drzwi, musimy być już dość pewni swojej decyzji, ale także dobrze policzyć koszty, bo na taką konstrukcję składa się kilka ważnych elementów.

Propozycje drzwi przesuwnych

Przede wszystkim bardzo ważne jest to, by wziąć pod uwagę wszystkie koszty, z jakimi mamy do czynienia w takim momencie. Same drzwi nie są aż tak bardzo kosztowne, ale trzeba do nich dokupić jeszcze kilka elementów. Przede wszystkim są to ościeżnice. Czasami są one w zestawie z drzwiami, ale nie zawsze, więc trzeba wziąć to pod uwagę. Oprócz tego drzwi wymagają jeszcze zamontowania klamek i zamków. Jeśli już decydujemy się na dobrej jakości drzwi wewnętrzne, jakie mają nam posłużyć nieco dłużej, warto wybrać zamki z kluczami, by można było komfortowo zamknąć się w pokoju czy w łazience i zyskać prywatność, jakiej potrzebujemy.

Obecnie bardzo modne są drzwi drewniane, których powierzchnia posiada także mleczne szyby. Często drewniana jest jedynie rama drzwi, natomiast środek jest już szklany. Oczywiście jest to szkło hartowane, odporne na uszkodzenia i trwałe, nie powodujące żadnego bezpieczeństwa w naszym domu. W ofercie producentów można także dzisiaj znaleźć drzwi na wysoki połysk. To nowoczesna stylizacja, jaka idealnie sprawdzi się w wielu ciekawych aranżacjach, na jakie się zdecydujemy.

Najczęściej obecnie odchodzimy od kolorów brązowych i beżowych oraz drzwi sosnowych. Wybieramy za to drewno szare, białe, a także w kolorze kości słoniowej. Bardzo modne są także ciemne kolory wenge, a także grafit, a nawet czerń. Można zatem wziąć i te trendy pod uwagę, gdy dokonujemy swojego wyboru.