Ceny za firmę sprzątającą w Gdańsku i Gdyni

Niezmiernie często firma sprzątająca zatrudniana jest do posprzątania kancelarii, lokali usługowych albo wielkich firm. Dość często można się także spotkać z chęcią wynajęcia tego typu firmy kiedy lokatorzy opuszczają lokal i nie mają czasu albo chęci na sprzątanie, albo już się wyprowadzili i pozostawili nieporządek, a właściciel nie chce zajmować się tym samemu. Dodatkowo ostatnio coraz popularniejsze jest szukanie pomocy w sprzątaniu do mieszkań a także domów, kiedy lokatorzy nie mają czasu albo zdolności, a stać ich na firmę sprzątającą. Jak przebiega taki serwis? Ile kosztuje firma sprzątająca w Gdańsku i w Gdyni i co składa się na te koszta.

Od czego zależy cena firmy sprzątającej?

Koszt sprzątania w lokalach mieszkalnych i lokalach usługowych jest zależna od tego jak duża jest firma, która będzie to robić. Ceny zatrudnienia jednej osoby, która w ten sposób dorabia będą mniejsze od wielkiej firmy, która zatrudnia kilkadziesiąt ludzi. Kolejna rzecz, od której będzie zależeć cena usługi to czy będziemy zatrudniać osobę do posprzątania jednorazowo, czy cyklicznie, na przykład co tydzień.

Następny aspekt to lokalizacja – inne ceny sprzątania mieszkań będą w Gdańsku niż w niedużym mieście. Istotne jest z pewnością czy Twoja przestrzeń do sprzątania jest w centrum miasta, czy na przedmieściach.

Poza tym niesamowicie ważna jest wielkość mieszkania i jego stan. Dużo więcej czasu będzie sprzątany piętrowy domek, niż kawalerka. W konsekwencji – im dłuższa praca tym droższy jest serwis. Identycznie jest z poziomem zanieczyszczenia mieszkania i naszymi wymaganiami co do sprzątania. Jeżeli potrzebujemy odkurzania, mycia podłóg i starcia kurzy to zajmie to mało czasu. Jeśli natomiast chcielibyśmy aby umyć wszystkie okna, fugi i lodówkę, albo żeby wysprzątać lokal po remoncie – musimy wiedzieć, że będzie to droższe.

Jak wygląda sprzątanie mieszkań, a jak biur?

Samo sprzątanie prezentuje się najczęściej identycznie, może się różnić ceną, czasem a także ilością osób sprzątających. Przy sprzątaniu kawalerki wystarczy jedna osoba, biura zazwyczaj są wielkopowierzchniowe i jeżeli chciałaby je sprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to bardzo dużo czasu. W konsekwencji tego w biurach zazwyczaj wymaga się więcej niż jedną osobę. Inny może być także obszar działań – w mieszkaniu priorytetowe jest dla nas wytarcie kurzu z mebli, zrobienie prania i wyprasowanie go, kiedy w biurach istotniejsze będzie wyczyszczenie biurek, wyrzucenie śmieci i zdezynfekowanie łazienek.

Ile kosztuje sprzątanie biur w Gdańsku i Gdyni?

Cena zdecydowanie waha się zależnie od tego, czego potrzebujesz, od wielkości miejsca do wyczyszczenia i z jaką częstotliwością konieczne będzie robienie tego. Cenniki firm sprzątających w Gdańsku albo Gdyni mogą przedstawiać cenę za godzinę lub za cały lokal. Za posprzątanie domu do 40m2 możesz się spodziewać ceny około 120-150 zł. Jeżeli Twój apartament jest większy i ma przynajmniej 3 pokoje, ta cena przypuszczalnie zwiększy się nawet do 250-270 zł. Jeżeli myślisz o tym, żeby jeszcze zostały umyte okna, dolicz do tej ceny większą kwotę. Przynajmniej 30 zł więcej zapłacisz za taką usługę w Gdańsku lub w Gdyni. Jeśli okna są w niestandardowym rozmiarze, albo chcesz aby umyte zostały okna balkonowe, to możesz doliczyć jeszcze co najmniej 40zł. W sytuacji kiedy jesteś właścicielem domku jednorodzinnego należy spodziewać się jeszcze większej ceny – przynajmniej 100-150 zł więcej będziesz musiał zapłacić w Gdańsku lub Gdyni. Zarządzający biurami zapłacą za sprzątanie wyraźnie najwięcej. Koszt takiej usługi w Gdańsku i Gdyni to minimum 500 zł za lokal o powierzchni 100-200m2. 

Wiedz, że wymienione tutaj ceny są tylko orientacyjne. Wiele zależy od Twoich umów z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni na 100% znajdziesz taką, która zaproponuje Ci atrakcyjną stawkę. Jedną z fachowych firm w Gdyni jest cleanness.pl – sprzątanie biur.